“De zakelijke markt en de autoleasesector hebben vanaf de ondertekening van het Klimaatakkoord beide hun verantwoordelijkheid genomen om de transitie van fossiel naar elektrisch rijden te bevorderen”, vindt Hemerik. “Ook de overheid heeft veel gedaan om het gebruik van elektrische auto’s (EV’s) aan te sporen. Maar juist nu de tweedehandsmarkt vaart moet krijgen, stopt alle stimulering.”
Te vroeg, vindt Hemerik. In Nederland worden jaarlijks gemiddeld 350.000 nieuwe auto’s gekocht en veranderen er jaarlijks twee miljoen occasions van eigenaar. Als die auto’s goedkoper worden, zouden veel consumenten de stap naar elektrisch moeten kunnen maken. Maar dat valt dus behoorlijk tegen.
Renate Hemerik is geïnterviewd door de MobiliteitsAlliantie. Klik op de link hieronder om het volledige artikel te lezen.